ABD teşvik paketi açıklandı mı? ABD teşvik paketi nedir, altın fiyatlarına etkisi ne olur?

ABD teşvik paketi ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Altın fiyatlarına etkisi ne olur?
ABD teşvik paketi ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Altın fiyatlarına etkisi ne olur?

ABD teşvik paketi ile 2 bin dolarlık destek verileceğini duyuran ABD Başkanı Joe Biden’ın paket hakkında detayları açıkladı. Açıklanan yeni paketin uzun zamandır baskılanan altın fiyatlarını hareketlendireceği düşünülüyor. Teşvik paketinin dün gece açıklanmasıyla birlikte sabah saatlerinde altın fiyatlarında hareketlenme yaşandı. 

ABD teşvik paketi açıklandı mı?

Ailelere ve topluluklara doğrudan yardım sağlamak için aşılama ve ABD teşvik paketi 14 Ocak 2021 Perşembe gecesi duyuruldu.

ABD teşvik paketi nedir?

Biden 1,9 trilyon dolarlık ekonomik ve sağlık yardımı paketini açıkladı. Öneri, ülkenin acil ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Bunu daha büyük bir kurtarma paketi takip edecek. Amerikan ailelerine, şirketlerine ve topluluklarına doğrudan yardım sağlayan hükümler ve pandemi olarak koronavirüs testi ve aşı üretimi ve dağıtımına odaklanan geniş kapsamlı paketten oluşuyor. Paketin adı “Amerikan Kurtarma Planı”. Biden, bunu, ülkenin acil ekonomik ve sağlık bakımı ihtiyaçlarını karşılamak için bir acil durum önlemleri paketi olarak nitelendirdi.

We have no time to waste when it comes to getting this virus under control and building our economy back better. Tune in as I announce my American Rescue Plan.

Altın fiyatlarına etkisi ne olur?

ABD’nin 2 trilyon doları bulması beklenen teşvik paketini açıklamasıyla birlikte enflasyonda bir artış yaşanması beklenirken, bu durumun ons altının artışa geçmesine imkan tanıyacağı düşünülüyor.

Altın fiyatları 15 Ocak 2021: Çeyrek altın ne kadar? Gram altın bugün kaç TL? Altın fiyatları yükseliyor mu? Cumhuriyet altını, 22 ayar bilezik fiyatı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*