AKP’li belediye lideri silahlı hücuma uğradı

Kayseri’nin Develi ilçesinin AKP’li Belediye Lideri Davut Şahin, silahlı akına uğradı. Geçtiğimiz pazar akşamı saat 21:00 sularında silahlı hücuma uğradığını belirten Şahin, taarruzdan yara almadan kurtulduğunu söyledi.

Kayseri’de AKP’li Tomarza Belediye Lideri Davut Şahin’e, 22 Mayıs Pazar günü saat 21:00 sıralarında konutunun önünde silahlı akın düzenlendi. Şahin’e aracında bulunduğu sırada, 3 kişi tarafından tüfekle ateş açıldı. Davut Şahin taarruzdan yara almadan kurtulurken, araçta hasar meydana geldi

“SALDIRIYI YAPAN ARKADAŞ BELEDİYEMİZE İLİŞKİN BİR YER İSTEDİ”

Atakla ilgili açıklama yapan Davut Şahin şunları söyledi:

“Pazar günü 21:00 sularında bir silahlı atağa uğradım. Sıkılan saçmalar otomobilimize hasar verdi. Sağlık durumum pek âlâ. Bu saldırıyı gerçekleştiren vatandaş geçtiğimiz günlerde belediye ilişkin bir yerde yer istedi. Biz de ilgili imar planları devam ettiği için yardımcı olamayacağımızı, plan bittikten sonra yardımcı olacağımızı kendisine iletmiştik. O gün bize tehditvari cümleler kurarak, yanımızdan ayrılmıştı. Biz de o günün gerilimi diye ciddiye almamıştık. Bu türlü de ardından hücuma maruz kaldık.”

“BİZ KEFENİMİZİ GİYMİŞ, YOLA ÇIKMIŞ SAYIN CUMHURBAŞKANININ YOL ARKADAŞLARIYIZ”

Kamuoyuna seslenen Lider Davut Şahin, “Kıymetli hemşerilerim, biz kefenini giymiş yola çıkmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Bizi böyle olaylarla, bu türlü hareketlerle kimse yolumuzdan alıkoyamaz. Biz inanıyoruz ki Allah’ın verdiği canı Allah’tan öteki kimse almaz. Bu vesile ile kamuoyunu aydınlatma gayesiyle bu paylaşımı yapıyorum” dedi.

SALDIRGAN GÖZALTINDA

Saldırıyı gerçekleştirenlerin emniyet müdürlüğünce tespit edilip gözaltına alındıkları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.