Audition Nedir? İyi Bir Audition Nasıl Hazırlarım?

Audition çekimi cast ajanları tarafından, başvuru yapan oyuncular için açılan deneme çekimi ya da farklı bir uygulama şeklinde yapılabilen sınav anlamına gelmektedir. Cast ajansı ise çok deneyimli oyuncuların bile yeni roller için girmek durumunda oldukları bu sınav esnasında kişilerin sahne ve ses konusundaki yeterlileri hakkında ölçümleme yapılmaktadır.

Deneme Çekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deneme çekimleri pek çok oyuncu için heyecan yaratan ve aynı zamanda stres yaratan konulardan biridir. Ancak yapım sektöründe oyuncu olarak yer almak isteyen insanların her rol öncesinde girmek zorunda oldukları kaçınılmaz bir süreçtir. Bu sürece zamanla alışacağınız gibi bir gerçek olsa da, çekim öncesinde birkaç basit adımı izleyerek, stresinizi almanız ve başarıya ulaşabilmeniz kolaylaşabilir.

  • İlk olarak çekim öncesinde mutlaka yeterince uyumuş olmaya dikkat etmelisiniz.
  • Audition çekimi nerede ne zaman yapılacak konuları dikkat gerektirir. Bu konular hakkında mutlaka önceden bilgi alın. Hatta mümkünse çekim alanını bir gün öncesinde ziyaret etmeye çalışın.
  • Deneme çekiminin gerçekleştirileceği gün, beslenmenize dikkat edin
  • Çekime konu olan rolle ilgili yeterince hazırlık yapın ve karakter analizi yapmaya özen gösterin.
  • Çekim öncesinde mutlaka prova yapın.
  • Çekim alnına girdiğinizde insanların üzerinde bıraktığınız ilk intiba önemlidir. Kıyafetlerinize, duruşunuza ses tonunuza ve yürüyüşünüze dikkat edin.
  • Hoş bir tebessüm bu anlamda size yardımcı olabilir. Çok fazla abartmamanızı da belirtmekte fayda olacaktır.
  • Deneme çekimleri beklenenden fazla sürebilir. Cast sektörü için bu oldukça olağan bir durumdur. Bu anlamda işlemin sona dek sabırla beklemeli ve pozitif tavrınızdan bir şey kaybetmemelisiniz.
  • Herhangi bir nedenle olumsuz yanıt aldığınız takdirde, kendinize ya da cast ajansına karşı olumsuz bir tavır takınmayın. Şuan gıpta ile bakılan pek çok oyuncu, pek çok kez reddedilmiştir.

İyi Bir Audition Hazırlamak İçin Kıyafet Seçimi

İyi bir Audition çekimi hazırlamak için, giyilecek kıyafetler on derce önemlidir. kıyafet seçiminde renkler ve yoğunluk büyük önem taşır. Carmen Ajans olarak genel itibari ile çekim yapılacak alana hakim olan renk gridir. Bu anlamda çekimlerinizde beyaz ve ya siyah renkli giysiler tercih etmeniz kontrast açısından faydalı olacaktır.

Elbise tercih edecekseniz ve bu elbiseler tek renk  mümkünse tek bir renge sahip olmalıdır. Aşırı derece renk barındıran kumaşlarla dikilen elbiseler ya da çok desenli ve ya çizgili kumaşlar önerilmez. Ayrıca elbiselerinizde göğüs bölgesine dikkat çekecek düzeyde derin dekolteler olmamalıdır, atlet ve ya askılı giysiler tercih edilmemelidir.

Aşırı derecede dar ya da bol kıyafetler tercih edilmemelidir. Çok bol kıyafetler sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Dar kıyafetlerde tüm fazlalıklarınızı gözler önüne serer. Çekimlerde giyilmemesi gereken bir diğer giysi türü de boğazlı kazaklardır.

Audition çekimi esnasında erkekler saçlarının sabitlenmesine dağılmamasına, kadınlar ise, açıldığında da toplandığında da iyi durabilecek bir model tercih etmeye özen göstermelidir. Saçlarınız mutlaka temiz olmalıdır.

Diğer makalemize https://hergunsaglik.com/fotograf-studyosu-kiralama/ adresinden bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir