Bakan Karaismailoğlu’dan önemli açıklamalar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

İMECE UYDUSU

Bunlar gurur verici şeyler. Uydu alanında dünyanın yüzde 30’una hizmet veriyoruz. Konuştuğumuz konuları görüyorsunuz. Türkiye her zaman seviye atlayarak devam ediyor. Bunlar bize teknolojik anlamda çok büyük faydalar sağlıyor. Bunlar ticari olarak da dünya pazarlarında Türkiye’nin gücünü gösteriyor.

Uzaktan erişimin bu kadar önemli olduğu bir dönemde bunlar tüm süreçleri olumlu etkileyecek. Türsat 6A ile kendi uydusu ile uzayda temsil edilen ilk 10 ülkeden biri olacak Türkiye.

DEPREMİN OLDUĞU İLLER HAKKINDA

110 bin kilometre karelik bir alanı etkileyen bir deprem yaşadık. Depremzedelerimiz önemli bir kısmı konteynerlerde yaşıyor. Şehirlerimizdeki ticari hareketlilik çok hızlı bir şekilde artıyor.

Bölgedeki elimizi hiçbir zaman ayırmadan devam ediyoruz. Enkaz kaldırma işlerinde sona doğru yaklaştık. Bir an önce konteyner ,ve prefabrik kentlerimizi üretiyoruz. Konteyner ve prefabrik kentler için alt yapı ve imalatı yapıyorsunuz. Buradaki yapılan mücadeleyi vatandaşımız çok yakından takip ediyor. Bu zor süreci hep birlikte atlatacağız. Biz depremden dakikalar sonra bütün alanlara ulaştık.

KARAYOLLARINDA BİR AKSAKLIK VAR MI?

Ne deprem bölgesinde nede diğer bölgelerde her hangi bir aksaklık yok. Depremin ilk gününde etkilenen bölgelerde yolları yeniden faaliyete geçirdik. Kar buz ve tipi nedeniyle bazı aksaklıklar yaşadık. Biz projelerimizi yerine ve zeminine uygun yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir