BBP Genel Başkanı Destici’den Murat Kurum’a destek: İstanbul’da aday göstermeme eğilimindeyiz

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 2023 yılı Değerlendirme Toplantısı” düzenledi.

“Biz İstanbul’da aday göstermeme eğilimindeyiz”

“Biz İstanbul’da aday göstermeme eğilimindeyiz. Murat Kurum’a hayırlı olsun diyorum”

diyen Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerle ilgili değerlendirmesi de, tabi Cumhur İttifakımız genel seçimlerdeki birliğini, gücünü koruyarak seçimlere katılma noktasına bir çalışma yürütmektedir. AK Parti ve MHP arasındaki görüşmeler beredeyse tamamlanmış ve uzlaşıyla görüş birliğiyle sonuçlanmıştır. Diğer bizimle yani Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi, diğer partilerimizle olan görüşmelerde de devam etmektedir. İnşallah bizim yine amacımız gayemiz tabii mutlaka ayrı gireceğimiz yerler olacaktır, birlikte seçime gireceğimiz yerler olacaktır. Bunlar il de olacaktır, ilçe de olacaktır. Ama genel çerçevede yani esas fotoğrafta elbette ki işbirliği içerisinde seçime girilecektir. Bu işbirliği genel seçimlerde ve cumhurbaşkanı seçimlerinde olduğu gibi, yerel seçimlerden de başarı ile çıkılacaktır.”

“Murat Kurum’u arayarak hayırlı olsun dileklerimi ilettim”

Destici, “

Dün İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız bazı büyükşehir ve il belediye başkanı adaylarını açıkladı. Ben hayırlı olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sayın Murat Kurum olmak üzere diğer büyükşehir belediye başkan adaylarını adaylarını arayarak hayırlı olsun dileklerimi ilettim.

” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx