Bir günlük Beyoğlu serüveni

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, görev yaptığı beş yılda, şehre 114 proje kazandırırken bine yakın etkinliğe de imza attı. Başkan Yıldız’ın yeni dönemdeki hedefi ise yine marka projelerle Beyoğlu’nu Türkiye Yüzyılı’nın vitrini yapmak.

Bu hafta Beyoğlu sokaklarında bir günlük serüven yaşadım. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Yenişehir, İstiklal, Hacıahmet mahalleleri ve Dolapdere bölgesini dolaştım. 2019 seçimlerinde de Başkan ile aynı şekilde bir gün geçirmiştim. 2019 yılıyla kıyasladığımda Başkan gerçekten vatandaşın gönlüne taht kurmuş. Beş yıl boyunca çok defa Başkan ile Beyoğlu sokaklarında cenazede ve benzeri etkinlerde denk geldiğim olmuştur. Başkan göreve geldiğinden itibaren Beyoğlu’nun tüm mahalle sokaklarını zaten dolaşıyordu; o yüzden bizi yolda gören vatandaşlar, seçim için çalışıyordur diye eminim düşünmemişlerdir. Gittiğimiz esnaf ziyaretlerinde, vatandaşlarla birebir görüşme, ev ziyaretlerinde bu yüzden herkesle çok sıcak diyaloglara tanık oldum.

Türkiye Yüzyılı’na hazır

Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin son yıllarda yıldızı parlayan şehirlerinden biri hiç şüphesiz İstanbul’un incisi Beyoğlu oldu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, görev yaptığı beş yılda şehre 114 proje kazandırırken bine yakın etkinlikle de vatandaşların gönlünü kazandı. Eğitimden sağlığa, kültür sanattan çevreye kadar her alanda hayata geçirilen projeler diğer şehirlere de örnek oldu. Cumhur İttifakı’nın adayı olarak yeniden seçimlere hazırlanan Başkan Yıldız, daha yapacakları çok iş olduğunu belirterek, Beyoğlu’nu Türkiye Yüzyılı’nın vitrini yapmakta kararlı olduklarını belirtti.

Birlikte gerçekleştirdik

Beş yıl gibi kısa bir sürede 114 projeyi nasıl hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Yıldız, şunları söyledi: “İlk iş olarak Beyoğluluların yarım asırlık hayali olan Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’ni başlattık. Birinci etap Fetihtepe Mahallesi’nde tamamlanmak üzere. Yeni dönemde de aynı kararlılıkla çalışarak Okmeydanı’nda 25 bin bağımsız bölümün tamamını dönüştüreceğiz. İstiklal (Hacıhüsrev) Mahallemiz için de dönüşüm projemiz hazır. İnşallah yeni dönemde onu da tamamlayacağız. Dönüşüm alanı içerisinde olmayan bölgelerdeki yapıların dönüştürülmesi için de imar planı değişikliği yaptık. 600 metrekareye bir kat ilave hak verdik. Yani 3-4 apartman bir araya gelerek devletimizin de açıklamış olduğu yarısı bizden kampanyasıyla evlerini sağlıklı yapılara dönüştürebilecek. Hedefimiz depreme dayanıklı ve daha yaşanılabilir bir Beyoğlu’nu inşa etmek. Ayrıca tarihi dönüşümü de gerçekleştirdik. Şehrimizde bulunan 40’a yakın tarihi yapıyı bir bir restore ederek hükümet konağı, kütüphane ve gençlik merkezi gibi yeni misyonlarıyla hizmete açtık. Yeni dönemde de Galata Kadılığı, Ceneviz Sarayı ve Kulaksız Hamamı gibi birçok tarihi eseri daha restore ederek Beyoğlu’muza kazandıracağız.

Yaşanılabilir bir Beyoğlu

Daha yeşil ve yaşanılabilir bir Beyoğlu için Mahalle Bahçeleri Projemizi hayata geçirdik. 45 mahallemizde 60 mahalle bahçesi açtık. Çocuklarımız bu bahçelerde güvenle oyunlarını oynuyorlar. Vatandaşlarımız için de güzel dinlenme alanları oldu. Yeni dönemde de mahalle bahçeleri inşa etmeye devam edeceğiz. Kasımpaşa’da inşa ettiğimiz Beyoğlu Millet Bahçesi de tamamlanmak üzere. Modern nikâh sarayı, otoparkı ve yeşil alanlarıyla ilçe sakinlerine hizmet edecek. Beyoğlu Mekân Proje kapsamında ilçemizin 5 farklı noktasında sosyal tesisler açtık. Vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte keyifli vakit geçirebildikleri bu mekânlarda uygun fiyatlara yiyecek ve içecek temin edebiliyor. Beyoğlu Mekân’ların sayısının da yeni dönemde artıracağız. Bir diğer önemli çalışma ise Semt Kütüphaneleri Projesi. İkisi tarihi mekânda olmak üzere 15 Kütüphane açtık. Artık çocuklarımız evlerine yürüme mesafesindeki bu kütüphanelerden kolaylıkla yararlanabiliyor.”

Projeler ürettik

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, çalışmalarını şöyle anlattı: “Altı spor tesisini Belediye’mizin himayesine alarak tüm Beyoğluluların hizmetine sunduk. Artık bu tesislerimizden hem gençlerimiz hem de amatör spor kulüplerimiz faydalanıyor. Yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nden Atlas Sineması’na, Taksim Cami Kültür Merkezi’nden Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve müzeye dönüştürülen Galata Kulesi’ne onlarca yeni kültür sanat mekânlarını ilçemize kazandırdık. İstiklal Caddesi, Galata ve Talimhane’nin yanı sıra sahil şeridinde yer alan Hasköy ve Kasımpaşa’yı da yaptığımız çalışmalarla yeni turizm bölgesi olarak ön plana çıkarmayı başardık. Galataport kruvaziyer limanı ile yapımında sona yaklaşılan Tersane İstanbul, Beyoğlu’muza değer katan önemli projelerden oldu. Bilişim teknolojisinin sunduğu imkânları da fırsata dönüştürerek Dijital Beyoğlu Projesi’ni hayata geçirdik. Artık vatandaşlarımız tüm işlemlerini online olarak yapabiliyor. Ayrıca yeni açtığımız Bilim Beyoğlu, Cube Beyoğlu, Akıl ve Zekâ Oyunları Merkezi’nin yanı sıra Akademi Beyoğlu’na dört şube daha ekleyerek ilçenin farklı noktalarına yaydık.”

Konya’ya 52.8 milyar liralık yatırım

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya modeli belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla kamuoyuyla paylaştı. Başkan Altay, “Yapı, imar ve kentsel dönüşüm çalışmaları için 18 milyar lira, kamulaştırma ve imar projeleri için 3 milyar 620 milyon lira, yeni caddeler, mahalle yolları, parke taşı, sıcak asfalt için 9 milyar 169 milyon lira, KOSKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla 10 milyar 327 milyon lira, gençlik, spor ve eğitim faaliyetlerine 3 milyar 566 milyon lira, park-bahçe hizmetlerimiz ile çevre koruma ve kontrol için 1 milyar 922 milyon lira, yeni otobüsler için 1 milyar 300 milyon lira, sosyal destekler 2 milyar 364 milyon lira, iklim değişikliğiyle mücadele 952 milyon lira, tarımsal destekler 492 milyon, itfaiye teşkilatımızı güçlendirmek için 680 milyon lira, akıllı şehir uygulamalarını güçlendirmek için 450 milyon lira yatırım gerçekleştirdik. Böylece son 5 yılda güncel bedelle 52 milyar 842 milyon liralık yatırımı şehrimize kazandırmış olduk.”

İstişarelere büyük önem veriyoruz

Konya’da, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçenin farklı noktalarında vatandaşlarla buluşmayı sürdürüyor. Ziyaretlerine, Sebze-Meyve Hali esnafıyla kahvaltı programında bir araya gelerek başlayan Pekyatırmacı, esnaftan gelen talep ve önerileri dinledi. Pekyatırmacı daha sonra Sebze Hali esnafına işlerinde kolaylıklar diledi.

Seçilmeden hizmete başladı

Aralık ayında gazeteciliği bırakarak Datça Belediye Başkan adayı olacağını açıklayan Mesut Yar, CHP’den aday gösterilmemesi üzerine bağımsız olarak seçime gireceğini duyurmuştu. Mesut Yar’ın aday adaylığıyla başlayan bir Datça tanıtımı oldu; aslında aralık ayından bu yana çok kez sosyal medyada trend topik oldu. Televizyon ve gazeteler sürekli Datça’yı dile getirdi. Ailesi Datça’da yaşadığı için gazetecilik yaptığı dönemde de Datça’nın daha yaşanılabilir bir yer olması için çok çabalayan Mesut Yar, şimdi bir yandan sokak sokak vatandaşla buluşup dertlerini dinliyor, bir yandan da kentteki eksikleri tek tek not alıyormuş. Mesut Yar, geçen gün yine sokakta yürürken kentin en önemli koylarından Kargı’ya giden yolun durumunun fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşınca, Belediye göle dönmüş yolu hızla asfalt yamasıyla düzeltmeye çalışmış. Tabiricaizse Mesut Yar, başkan olmadan hizmet yapmaya başlamış bile! Demek ki bir de başkan olsa gerisini siz düşünün!

Turizme kazandırılacak

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi, Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan Naula Antik Kenti’nin hem arkeolojik değerlerini ortaya çıkaracak hem de turizme kazandıracak. Yücel, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu ile devir protokolünü imzaladı.

Yeni yerinde hizmete başladı

Kuşadası Belediyesi’nin yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirdiği Adabahçe’den elde edilen ürünlerin, halka aracısız ulaşmasını sağlayan Halk AdaMarket satış mağazası yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Yılların hayali gerçek oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gönen Çok Amaçlı Hizmet Binası’nın açılışını gerçekleştirdi. Yüzlerce vatandaşın da katılımıyla açılan bina; BALMEK, Dijital Gençlik Merkezi, BalBucks, Aile Danışma Merkezi, idari ofisler ve toplantı salonlarıyla bölgenin en fonksiyonel hizmet noktası olarak kompleks şeklinde düzenlendi.

Tayyareci Fethi Bey anıldı

– Fethiye’ye ismini veren ve Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından olan Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey için vefatının 110’uncu yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Törende, Türk Hava Kurumu ve SOLOTÜRK’ün saygı uçuşunu binlerce kişi izledi.

Spor şehri Yıldırım

– Bursa’da, Yıldırım Belediyesi, “Spor Şehri Yıldırım” vizyonu kapsamında son beş yılda ilçeye 23 spor tesisi kazandırdı. Öncelikli hedeflerinden birinin sporu tabana yaymak olduğunu vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, bu doğrultuda önemli yatırımları ilçeye kazandırdıklarını bildirdi.

Başkan Atay’a büyük destek

– Hem mahallelere yaptığı ziyaretlerde hem de vatandaşları ağırladığı toplantılarda sık sık Efeler halkıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efelerli hemşehrilerinden büyük destek görüyor. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen, aynı zamanda da gelecek dönem yapacağı projeleri aktaran Atay, Baltaköy ve Şahnalı mahallelerini ziyaret etti. Kahvehanelerde Atay’ı görmek için toplanan mahalle sakinleri, projeleri ayakta alkışladı.

Siz sorun yetkililer yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları, trafikte karşılaştığınız sorunları, yaşadığınız problemleri sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya [email protected] elektronik posta adresine şikâyetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pragmatic slot oyunları
egt oyna
betmarlo
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
sweet bonanza
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush
sweet bonanza
diyarbet
diyarbet
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
betingo
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
casipol
aviator oyna
aviator giriş
aviator bahis
tombala
escort bodrum
footer link satın al
footer link tanıtım yazısı satın al tanıtım yazısı backlink satın al backlink
pendik escort
Deneme bonusu veren siteler
denizli escort
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
esenyurt escort
Pendik Escort
ultrabet