Biraz da tasarruf: Hangi makyaj malzemesi ve hangi bakım ürünü…

Yüz nemlendiricisi

Paylaş

Yüz nemlendiricisi

Yeterli miktar: İki fıstık

Uygulama önerisi

Nemlendirici, cilt pürüzsüzlüğü ile ilgili büyük bir görev üstlenmiştir. Nemlendirici uygulamadan önce yüzünü yıka ve cildin nemliyken (çok ıslak olmamalı) fıstık büyüklüğünde gliserin içeren nemlendirici ile yüzüne masaj yap. ikinci fıstık büyüklüğündeki kremi de boyun bölgene uygula. Cilt nemli olduğunda uyguladığın ürün cilt yüzeyine daha iyi nüfuz eder. Nemlendiricideki gliserin de nemi hücrelerin içine hapseder.

Güneş koruyucusu

Paylaş

Güneş koruyucusu

Yeterli miktar: Üç tane üzüm

Uygulama önerisi

Vücudunu üç bölüm olarak düşün ve her bölüm için bir üzüm tanesi büyüklüğünde güneş kremi kullan. ilk parçayı ayak ve bacak, ikinci parçayı üst beden ve sırt, üçüncü parçayı ise kol, boyun ve yüz bölgen için kullan. şişman ya da uzun boylu bir kadınsan daha büyük bir üzüm tanesini baz alabilirsin. Her iki saatte bir uygulamayı unutma.

Fondöten

Paylaş

Fondöten

Yeterli miktar: Şişe kapağı

Uygulama önerisi

Maskemsi görünümden uzak olmak istiyorsan elinin üst kısmına bir şişe kapağı kadar fondöten dök ve parmaklarınla alın ve burun bölgene sür. Kalanı ise yine parmaklarınla yanak ve çenene uygularken, belirgin bir fark gözlenmemesi için boyun bölgene de uygula. Parmaklarındaki ısı, ürünü ısıtacağından, cildinde yayılmasını kolaylaştırır. Eğer parmakla uygulamak istemiyorsan, fırçayla uygulamayı da deneyebilirsin.

Göz kremi

Paylaş

Göz kremi

Yeterli miktar: Bir bezelye

Uygulama önerisi

Malum, göz kremlerinin fiyatı tuzludur. Bezelye büyüklüğündeki göz kreminden dört parça alt kirpik dibine dokundur ve dıştan içe doğru ufak darbelerle yedir. Bu hareket gözaltı şişliğine neden olan sıvı birikiminin dağılmasını sağlar. Göz kapağında sıvı akışı zıt yöndedir, bu yüzden gözünün iç kısmından kaş kemiğine doğru dokundurduğun dört parça kremi, içten dışa doğru minik darbelerle yedir. Aynı işlemi bezelye büyüklüğündeki kreminin kalan yarısıyla diğer gözüne uygula.

Saç şekillendiricisi

Paylaş

Saç şekillendiricisi

Yeterli miktar: İnce telli saçlara 10, kalın telli saçlara 50 kuruş

Uygulama önerisi

Şekillendirici kremler çok kaygan olduğu için gereğinden fazla kullanmak saçlarını aşırı yağlı gösterebilir. Saç tipine göre 10 ya da 50 kuruş miktarındaki şekillendiriciyi avcunun içinde yaydıktan sonra saçlarına uygulaman yeterli olacak. Avuçlarının arasında yaydığın kremi saç köklerinin beş santim altından itibaren nemli saçına uygula ve saçını atkuyruğu yaparak uçlara kadar yedir. Eğer saçın kuruyken uygulayacaksan, yalnızca üst kısmına sür. Elektriklenen saç tellerini yatıştırmak ya da saçına ışıltı katmak içinse saçının en dış yüzeyine uygula.

Şampuan

Paylaş

Şampuan

Yeterli miktar: Uzun saçlar için bisküvi, kısa saçlar için şeker

Uygulama önerisi

Fazla şampuanla saçları köpürtmek herkes için oldukça kolay. Önemli olan saçının uzunluğuna göre şampuan miktarını bisküvi ve şeker ebatlarıyla sınırlandırıp, avcunun içine alarak saç diplerine uygulaman. Parmak uçlarıyla masaj yaparak şampuanı köpürt fakat saç uçlarına fazla şampuan uygulamamaya özen göster. Saç kiri ve yağının biriktiği yer çoğunlukla saç dipleridir. Dolayısıyla diplerden daha çok yıpranmış saç uçlarına fazla ürün uygulamana gerek yok.

İlgili Haber
Yıpranmış sarı saç bakımında 10 püf noktası
Yıpranmış sarı saç bakımında 10 püf noktası

bakım makyaj güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir