CHP Genel Merkezi’ne dev pankart: İşte ‘Erdoğan’ın karşılığını veremediği sorular’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küme toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt vermesinin akabinde bu kere Erdoğan’a 10 soru yöneltmişti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sorularına karşılık vermezken CHP’den dikkat çeken bir atak geldi.

CHP Genel Merkezi binasına ‘Erdoğan’ın yanıtını veremediği sorular’ın yer aldığı dev bir pankart asıldı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a şu 10 soruyu yöneltmişti:

“Damadın 128 milyar doları art kapıdan, düşük kurla kimlere sattı?

Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye, Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma kıymetine mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim, ne karşılığında verdi?

33 şehidimizin katilinin kapısına gidip, dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış üzere etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu “takdim” ettin, “Hamd olsun gündeme gelmedi” dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?

Ekonomiyi batırdın. Latifesi bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi %157 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun?

Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediliyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir ortaya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Daima merak etmişimdir bunu.

İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın denetimine geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?

Rahip Brunson’ı teslim ettikten sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke prestijini konsolosluk bahçesine gömdün. Neden katile koşa koşa gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?

SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yapının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Meskeninde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?

Müzik ve lisan yasakları ile gençleri kışkırtmanın toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyeyim, yemezler.

NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanıyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.