CHP’nin ‘çay kanunu’ afişleri toplatıldı

CHP Rize İl Başkanlığı çay kanununun Meclis’te kabul edilmemesine tepki olarak, “Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan çay kanunu teklifimiz iktidar ve ortakları tarafından ret edilmiştir” yazılı afişleri kent geneline astı. İl ve ilçelerde çeşitli yerlere asılmak istenen afişlerin billboardlara yer almasına izin verilmezken, diğer yerlere asılan afişler de polisler tarafından indirildi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Milletvekilleri Mehmet Bekaroğlu, Uğur Bayraktutan, Ahmet Kaya ve Necati Tığlı tarafından hazırlanıp Meclis’e sunulan çay kanunu teklifinin AK Parti ve MHP tarafından kabul edilmediğini hatırlatarak, bir çay kanunu hazırlanması için 2 yıldır çağrı yaptıklarını söyledi.

‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’

Çay kanunu teklifinin ret edilmesini ‘üreticiye ihanet’ olarak nitelendiren Deniz, “Cumhur ittifakı ortakları olan AKP ve MHP’ye soruyoruz. Çay Kanunu’nun hangi maddelerine karşısınız? Hangi maddeleri kabul etmiyorsunuz? Çay Kanun’unun çıkmasını neden engellediniz ve engellemeye de devam ediyorsunuz?” dedi.

Çay kanunu teklifinin kabul edilmemesine tepki göstermek amacıyla afiş hazırladıklarını belirten Deniz, “Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan Çay Kanunu teklifimiz İktidar ve ortakları tarafından ret edilmiştir’ afişlerimiz Rize merkezde billboardlara astırılmayınca İl merkezi ve tüm ilçelerimizde parti binalarına ve üst geçitlere afişlerimizi astık. Üst geçitlere astığımız afişlerimiz indirilmeye başlanılmıştır. Çay Kanunun yasalaşması için mücadelemizi sürdüreceğiz ve bu konudaki herkesin davranışını ve duruşunu ortaya koymaya her türlü engellemelere rağmen devam edeceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.