Galaxy Digitalin kurucusundan Bitcoin tahmini

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından, Bitcoin en yüksek seviyesi olan 44,795 dolara sıçramıştı. Şirket ayrıca, müşterilerin elektrikli arabalarını Bitcoin ile satın almaları için çalışmaları başlattıklarını belirtmişti.

Yatırım şirketi Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, Bitcoin’in yıl sonuna kadar ikiye katlanarak 100 bin dolara kadar yükselmesini beklediğini açıkladı.

60228763ae298b7adbbf87e1

Bloomberg’e verdiği röportajda Tesla’nın adımına değinen Novogratz, “Amerika’daki her şirketin zamanla aynı şeyi yaptığını göreceksiniz. Kripto para birimini bilançosuna eklemeyi düşünen şirketler hızla artacak” ifadelerini kullandı ve şirketin CEO’su Elon Musk için “İnsanları dinleyerek yeni neslin ilgilerine yönelen bir dahi” olduğunu söyledi.

6022874e66a97c61cc8d81c5

Novogratz, “Mevcut koşullardaki durum devam ederse Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin dolar olduğunu görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Dogecoin’e de değinen Novogratz, “DOGE çılgınlığının kötü sonuçlanacağını düşünüyorum. Bitcoin ve Ethereum ile devam edin. Bu kripto rallisinde oynamanın birçok mantıklı yolu var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir