HÜDA PAR’lı Sülün’den ‘6284’ Açıklaması: “Erkek de Mağdur Edilmemeli”

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’ın eğitim sistemi ve kadına şiddetin önlenmesine yönelik kanun maddesine ilişkin çıkışlarına ilk açık destek HÜDA PAR’dan geldi.

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u tartışmaya açtığı için tepki çeken ve Hizbullah terör örgütüyle bağlantılı olduğu iddia edilen HÜDA PAR’ın kadınlara yönelik politikaları, AK Parti listelerinden Meclis’te 4 sandalye almasının ardından bir kez daha gündemde.

HÜDA PAR’ın Genel İdare Kurulu Üyesi Aynur Sülün, kadına yönelik şiddetin önlenmesini amaçlayan 6284 sayılı kanunun “tedbir” kararını içeren 8. maddesinin “hukukî” olmadığını savunurken, bu vakalarda ‘sadece kadının beyanının esas alınmasının suistimal doğurduğunu’ öne sürdü.

T24’e konuşan Sülün, ‘Adil olan, sorun yaşayan hem kadının hem erkeğin beyanlarının dinlenmesi. Tedbir gereği evden uzaklaştırılan birçok erkek iftiraya maruz kaldığını söylüyorlar, ispat edemiyorlar’ dedi.

6284 sayılı kanunun “bazı maddelerinden ayıklanması ya da kaldırılıp daha ahlâki bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini” de savunurken, “İki tarafın da hakları gözetilmeli. Erkeğin de mağdur olmasına mahal vermeyecek şekilde olmalı” dedi.

“Toplumda ahlâki bir yozlaşma olduğunu” savunan ve bu sebeple şiddetin de arttığını söyleyen Sülün, şöyle devam etti: “Eğitimde ve medyada ahlâki bir reforma ihtiyaç var. Öncelikle ahlâklı bir toplum yetiştirme hedefi ile hareket edilmesi gerekiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek veren bir başka parti olan ve kendi listelerinden Meclis’e 5 bakan sokan Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan da, seçimden kısa süre önce milli eğitim müfredatının değiştirileceğini öne sürerek, ”Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir