Kazada hayatını kaybedenler AK Partili diye insanlık dışı kelamlar: Üç oy gitti, düzgün olmuş…

AK Parti, Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle Adana’da gençlik şöleni düzenledi. AK Partili gençler yurdun dört bir yanından bu gençlik şölenine katıldı. Bu programdan Konya’ya dönerken Niğde sonları içerisinde şarampole devrilen otobüste bulunan üç kişi hayatını kaybettiği ve 41 kişinin ise yaralandığı haberi derin hüzün uyandırdı.

Lider Erdoğan resmi Twitter hesabından başsağlığı iletisi yayınlayarak şunları söyledi:

“Adana’da gerçekleştirdiğimiz gençlik şöleninden Konya’ya dönerken elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden 3 genç kardeşime Allah’tan rahmet, ailelerine sabır niyaz ediyorum. Yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum.”

İNSANLIK DIŞI TABİRLER: “ÜÇ OY GİTTİ”, “GEBERMİŞ LEŞLER…”

AK Partili gençler yurdun dört bir yanından Adana’daki gençlik şölenine dün katıldı. Program sonrası Konya’ya dönerken Niğde sınırları içerisinde şarampole devrilen otobüste bulunan kümede bulunan üç kişi hayatını kaybetti, 41 kişi yaralandı.

Kimi toplumsal medya kullanıcıları ise kazada vefat edenler yalnızca AK Partili oldukları için haklarında insanlık dışı paylaşımlar yaptı. Kimileri “Gebermiş leşler” derken kimi toplumsal medya kullanıcıları ise mevte sevinirek “Üç oy gitti” diyebildi. Bu nahoş tabirleri kullananlardan kimilerinin ise gelen reaksiyonlar sonrasında yazdıklarını silmesi dikkat çekti.

İşte o paylaşımlar:

Tele 1 Kanalı’nın Twitter hesabından ise kaza haberi “Erdoğan’ın mitinginden dönen öğrenciler kaza yaptı! 3 ölü” başlığıyla verildi. Bu kaza haberinin altına kazada ölenlerle ilgili olarak insanlık dışı paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Kimi toplumsal medya kullanıcıları vefat edenler için “gebermiş leşler” derken kimi toplumsal medya kullanıcıları ise vefata sevinircesine “üç oy gitti” diyebildi. Bu tabirleri kullananlardan kimilerinin ise yazdıklarını sonradan silmesi dikkat çekti. Suvari Birliği rumuzlu bir toplumsal medya kullanıcısı ise “Yanlış yolun sonu ölümdür, gerçek kendini gösterir” tabirlerini bile kullandı.

“İYİ OLMUŞ” DİYENİ DE VAR “ÜÇ KİŞİ EKSİLDİ” DİYENİ DE…

İnsanlık dışı sözler ortasında “İster kızın ister eleştirin şayet bile bile oraya gitmişlerse 3 koyun telef olmuş derim” sözleri dikkat çekerken, toplumsal medyada vefat eden üç kişinin gerisinden “İyi olmuş”, “Gitti 3 AkTrol”, “Üç kişi eksildi” diyenler bile çıktı.

KILIÇDAROĞLU BAŞSAĞLIĞI BİLDİRİSİ YAYINLADI, ALTINA “HİÇ ÜZÜLMEDİM” YORUMU GELDİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğl da bir başsağlığı bildirisi yayınladı. Bu başsağlığı iletisi altına G. Y. isimli bir toplumsal medya kullanıcısı ise “Ben hiç üzülmedim. Hırsızlara dayanak veren, 20 yıldır hayatımızı çalanları başımıza musallat eden hiçbir genc’e yaşlı’ya ve bunları yetiştiren ailelere sabır diliyorum” dedi.

GELEN REAKSİYONLAR SONRASI SİLENLER OLDU

Bu vicdansız paylaşımlara ise toplumsal medyadan yüzlerce reaksiyon iletisi geldi. İnsanlık dışı bu berbat paylaşımları yapanların birçoklarının gelen reaksiyonlar sonrası paylaşımlarını kaldırdığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.