Kılıçdaroğlu, Ayşenur Arslan’ın skandal sözleri sonrası Halk TV’ye sahip çıktı

Halk TV’de yayınlanan programında, 1 Ekim’de Ankara’da İçişleri Bakanlığı’nın önünde gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin tepki çeken ifadeler kullanan Ayşenur Arslan gözaltına alınmış ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. 

Ayşenur Arslan, Halk TV’deki programında Ankara’daki bombalı saldırıya yönelik,  “Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu. Gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı, durup dururken kendini patlatmış. Ankara’da bir arabayı açıp düz kontakla çalıştırmak yerine neden Kayseri’de birini öldürerek ‘Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani…” şeklinde konuşmuştu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV’ye Ayşenur Arslan’ın Medya Mahallesi programı ve Haber Masası programı sebebiyle 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Arslan’ın sözleri nedeniyle Halk TV’ye verilen cezaya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Saray sopası RTÜK’ün, kendini mahkeme yerine koyarak Halk TV’ye verdiği ağır ceza kabul edilemez. Bir kişinin sözlerine katılmamanız, size ‘terörün amacına hizmet’ gibi ağır bir iftirada bulunma hakkı tanımaz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx