Kılıçdaroğlu, Manisa’da: 5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’ya ziyarette bulundu. Türkiye’ye sınıf atlatmak istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. 5 yılda bu ülkede hangi partiden olursa olsun her vatandaş rahat nefes alacak” dedi.

SİYASET 31.03.2022 12:46

Kılıçdaroğlu, Manisa'da: 5 yılda Türkiye'nin kaderini değiştireceğiz

Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa programı kapsamında esnafla bir araya geldi.

Yunusemre ilçesi İzmir Caddesi’ndeki iş yerlerini gezen Kılıçdaroğlu, esnafla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti esnasında çiğköfte dükkanında çalışan bir kişi, HDP’li olduğunu belirterek, “Ben HDP’liyim, terörist değilim. İstanbul ile Ankara’yı nasıl birlikte aldıysak, ben istiyorum ki iktidarı da beraber alalım” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu da “İktidar her halükarda milletin oylarıyla alınacaktır inşallah. Memlekete huzur gelecektir. Huzurla beraber bereket ve güzellikler de gelecek” yanıtını verdi.

kilicdaroglu-manisa-da-kimse-umudunu-yitirmesin-gelecegiz-997722-1.

İl merkezindeki esnaf ziyaretini tamamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra Saruhanlı ilçesine geçerek, Belediye Başkanı Zeki Bilgin’i ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaret sonrası belediyeden ayrılan Kılıçdaroğlu, dışarıda bekleyen kalabalığa seslendi.

Belediye Başkanı Bilgin’den ilçedeki çalışmaları hakkında bilgi aldığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Güzel çalışmaları yakından takip ediyorum. Kimse umudunu yitirmesin, geleceğiz. Şundan emin olmanızı istiyorum, geliyor, gelmekte olan” diye konuştu.

Daha sonra Akhisar ilçesine hareket eden Kılıçdaroğlu, burada basına kapalı gerçekleştirilen “Kadın Buluşmaları” etkinliğine katıldı.

“TÜRKİYE’YE SINIF ATLATMAK İSTİYORUZ”

Manisa’nın Akhisar ilçesinde belediye tarafından Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi önünde düzenlenen toplu açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin, ürettiği hizmetle yerel seçimlerden önce oluşturulan olumsuz algıyı yıktığını belirtti.

Vatandaşın, “doğruyu yanlışı bildiği” görüşünü dile getiren Kılıçdaroğlu, “Olumsuz söylemlere karşı dostlarımızla beraber önemli başarılara imza attık. Belediye başkanlarımızın gösterdiği çaba, verdiği mücadele, vadettiğimiz hizmetleri hayata geçirmeleri, bizim Türkiye’yi çok daha iyi, çok daha kucaklayıcı yöneteceğimiz konusundaki algıyı pekiştiriyor” diye konuştu.

Bütün sorunları birlikte çalışarak çözeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin önünün aydınlık olduğunu kaydetti.

kilicdaroglu-manisa-da-kimse-umudunu-yitirmesin-gelecegiz-997754-1.

Çiftçinin ve esnafın şikayetlerinin olduğunu ancak onlara sabretmeleri gerektiğini ifade ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nasıl olsa sandık gelecek. Bugün olmaz yarın, yarın olmaz 2 ay sonra… Bu ülkede hakkı, hukuku, adaleti gerçekleştirmek için sandığa gideceğiz. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun. Bu ülkenin zam, pahalılık, kadına şiddet sorunu olmamalı. Bu ülkede esnaf da taksici de tır şoförü de kazanmalı. Herkesin kazandığı ülke zenginleşen ülkedir. Herkesin kaybettiği, bir avuç kişinin kazandığı ülke derin yoksulluğun yaşandığı ülkedir. Biz, Türkiye’ye sınıf atlatmak istiyoruz. 5 yılda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. 5 yılda bu ülkede hangi partiden olursa olsun her vatandaş rahat nefes alacak. İyi ki ittifak kuruldu, iyi ki Türkiye’yi bunlar yönetiyorlar, iyi ki ülkeye huzur, barış geldi diyecekler.”

Urfa’da 2 milyon 300 bin dekar verimsiz araziye güneş enerjisi santrali kurma düşüncesinden bahseden Kılıçdaroğlu, “Normal bir sanayiciye verdikleri teşvikleri bize de versinler bütün Türkiye’de güneş santrallerini kuracağız. Çiftçilerin tamamına elektriği en geç 2 yıl içinde ücretsiz vereceğiz. Yapabilir misin diye soruyorlarsa yapacağız” ifadesini kullandı.

Altı partinin lideri olarak bir araya geldiklerini, Türkiye’nin geleceği için güçlü bir dayanışmayı ortaya koyduklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu şekilde güçlendirilmiş parlamenter sistem deklarasyonunu sunduklarını belirtti.

İktidara geldiklerinde topladıkları vergilerde ve ürettikleri hizmetlerde 84 milyona hesap vereceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Vatandaş ödediği vergi nereye gidiyor görmüş olacak. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun, oyunuzu öyle kullanın. Kim bu ülkeye hizmet ediyor, kim ülkeyi hakla hukukla yönetmek istiyor, inancınız neyse ondan yana kullanın” değerlendirmesinde bulundu.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da geçen 3 yılda insan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından belediye tarafından yapımı tamamlanan 9 projenin açılışı gerçekleştirildi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.