Real Madrid, Arsenal ve Fenerbahçe’nin 10 Numarası Mesut Özil Futbolu Bıraktığını Açıkladı!

Başakşehir forması giyen 34 yaşındaki Mesut Özil futbolu bıraktığını duyurdu. Sakatlıktan dolayı Başakşehir’de istenileni veremeyen Mesut Özil futbolu bırakma kararı aldı.

Jose Mourinho’nun Real Madrid’e transfer ederek dünya futboluna sunduğu saf yeteneklerden biri olan Mesut Özil yaptığı açıklamayla kariyerini noktaladığını duyurdu.

Almanya Milli Takımı ile birlikte 2014 Dünya Kupası şampiyonluğunu kazanan Mesut Özil daha sonra Arsenal forması giymişti.

47 milyon Euro bonservis bedeliyle Real Madrid’den Arsenal’e transfer olan Mesut Özil’in bir sonraki durağı ise Fenerbahçe oldu. Mesut Özil Fenerbahçe’ye bonservissiz olarak transfer edilmişti.

Fenerbahçe’de geçirdiği süre zarfında hocalarıyla yaşadığı problemlerle sık sık gündeme gelen Mesut Özil daha sonra yine bedelsiz olarak Başakşehir’in yolunu tutmuştu.

Mesut Özil bugün yaptığı açıklamayla aktif futbolculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

‘Herkese merhaba. Uzunca bir süre düşündükten sonra profesyonel futboldan emekli olduğumu duyuruyorum. 17 yıl süren ayrıcalıklı profesyonel futbol hayatım oldu ve bu fırsat için inanılmaz şanslıyım. Son aylar ve haftalarda bazı sakatlıkların ardından emeklilik kararını vermem açık hale geldi. 

Unutulmaz hatıralar ve duygularla yüklü harika bir yolculuktu. Schalke 04, Werder Bremen, Real Madrid, Arsenal ve Başakşehir’e, bemi destekleyen takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. 

Aile üyelerime ve yakın arkadaşlarıma özel teşekkür ederim. Bu yolculukta hayatımın bir parçası oldular. 

Eşim ve çocuklarımla önümdeki geleceğe bakıyorum. Zaman zaman sosyal medya kanallarımda benden duyacaksınız. Yakında görüşürüz.’

Mesut Özil sırasıyla formalarını giydiği takımlara teşekkür etti.

Werder Bremen.

Real Madrid.

Arsenal.

Almanya Milli Takımı.

Fenerbahçe.

Başakşehir.

Mesut Özil’in emeklilik haberi tüm dünyadaki önde gelen spor servislerinden son dakika olarak yayınlandı?

?

UEFA Avrupa Ligi hesabı Mesut Özil’in emeklilik haberini “İzlemek bir zevk” başlığıyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir