Steven Seagal “diplomat” vazifesiyle incelemelerine devam ediyor

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in yakın arkadaşı olan ABD’li aktör Steven Seagal, geçen ay Ukraynalı savaş esirlerinin canlı diri yakıldığı bir hapishaneye yaptığı ziyareti savunmak için Rus devlet medyasına çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini savunan ve 2016’dan beri Rusya vatandaşı olan 70 yaşındaki aktör Steven Seagal, kendisini bir “diplomat” olarak tanımlamaya devam etti ve Putin’e olan sevgisini ve hayranlığını lisana getirmesine karşın Ukrayna savaşı hakkında “tarafsız” bir belgesel hazırladığını söyledi.

Daily Mail’in haberine nazaran, Donbas’ta Rus yanlısı güçler tarafından işgal edilen bir bölgede bulunan Olenivka Hapishanesi, 29 Temmuz’da yakıldı ve yaklaşık 50 Ukraynalı savaş esiri öldü. Birçoğu Mariupol savaşının kahraman gazileriydi.

Vladimir Putin, Steven Seagal…

SUÇLUYU “TESPİT ETTİ”

Rusya, Ukrayna’nın hapishaneye taarruz buyruğu verdiğini ve bunu Putin’in cephe çizgisinin gerisinde hasara yol açan ABD tarafından sağlanan HIMARS füzelerini kullanarak gerçekleştirdiğini söyledi.

Kiev ise bunun bir palavra olduğunu ve Moskova’nın eski tutukluların toplama kampına benzettiği hapishaneyi orada yapılan azabın ispatlarını gizlemek için yaktığını söylüyor.

Bu anlatıya karşı çıkmak için Rusya, Seagal’ı kendi kontrolünü yapması için gönderdi, aksiyon yıldızı ise HIMARS füzelerinin “yüzde bir milyar” hatalı olduğu sonucuna vardı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.