Altınok’tan işçilere zam, muhtarlara ücretsiz ulaşım kartı

Beypazarı ilçesinde muhtarlarla yaptığı toplantıda da müjdeleri sıralayan Altınok, “İlçe belediyelerinden ihtiyaçlarını karşılayamayan muhtarlıklarımız için her ay bin 500 liralık, doğalgaz, elektrik ve kırtasiye masraflarını karşılamaları için kart vereceğiz. Bütün muhtarlarımıza bilgisayar vereceğiz. Muhtarlarımıza ücretsiz ulaşım kartı vereceğiz” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam eden Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, Beypazarı ilçesini ziyaret etti.

Burada önce esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Altınok, belediye işçilerine yapacağı zammı müjdelerken, “Kimsenin rızkıyla uğraşmayacağız. Hiçbir işçimizi işten çıkarmayacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi hiç zam yapmadı. Seçim gelirken de yüzde 70 zam yaptı. Belediyede çalışanlar diyorlar ki ‘Biz öyle bir zam almadık’. Göreve gelir gelmez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerimizin maaşlarına zam yapacağız. İşçilerimiz rahat uyusunlar” dedi.

“SU VE KANALI OLMAYAN KÖYÜMÜZ KALMAYACAK”

Beypazarı Belediye Başkanı AK Parti’li Tuncer Kaplan’ın çalışmalarından söz eden Altınok, “Beypazarı’nda kimsenin ayağı çamura değmiyor. Tuncer Başkan burada bu hizmetleri yapmış; fakat alt yapısı olmayan, su ve kanalı olmayan bir tane köyümüz kalmayacak. Spor tesisleri yapacağız, voleybol sahası yapacağız. Her köyden de bir tane eleman alacağız. Bu kişi parklara bakacak. Belediye, parkı yapıyor ama bırakıp gidiyor. Parkı daha sonra ot bürüyor. Ne bakan var ne gelen, giden. Ankara, dünyanın en değerli ülkesinin başkenti; fakat hala suyu olmayan köylerimiz var. 78 tane köyümüz, mahallemiz var. 5 köyümüzün seçimden sonra yolu yapıldı. Burada ayrımcılık yapıldı. Biz ayrımcılık yapmayacağız. Oy versin vermesin, bütün köylerin yollarını havaalanı yolu gibi yapacağız. Seracılığı geliştireceğiz. Ankara kendi kendine yeten bir başkent olacağı gibi kışın ve yazın sebzeler Antalya’dan değil Ankara’dan gelecek. Belediye olarak teşvik edeceğiz, destek vereceğiz. Tarım Bakanlığımızla beraber başkentimizi tarımın başkenti yapacağız” dedi.

“KİMSENİN RIZKIYLA OYNAMAYACAĞIZ”

Büyükşehirde ya da Beypazarı Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağını belirten Altınok, “Kimsenin rızkıyla uğraşmayacağız. Hiçbir işçimizi işten çıkarmayacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi hiç zam yapmadı. Seçim gelirken de yüzde 70 zam yaptı. Belediyede çalışanlar diyorlar ki ‘Biz öyle bir zam almadık’. Göreve gelir gelmez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerimizin maaşlarına zam yapacağız. İşçilerimiz rahat uyusunlar. Doğalgaz yardımını 500 TL’den bin TL’ye çıkaracağız” açıklamasını yaptı.

ALTINOK’TAN MUHTARLARA MÜJDE

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, MHP Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda, Ankara ve ilçelerinden katılan bin 100 muhtarla bir araya geldi.

Toplantıda muhtarlara seslenen Altınok, seçim çalışmalarına başladığı günden bu yana muhtarlardan gelen talepleri not ettiğini anımsatarak, muhtarlara yönelik birçok proje ve müjdeleri olduğunu söyledi.

“ÜCRETSİZ ULAŞIM KARTI VERİLECEK, AYLIK DESTEK ARTACAK”

Altınok, “İlçe belediyelerinden ihtiyaçlarını karşılayamayan muhtarlıklarımız için her ay bin 500 liralık, doğalgaz, elektrik ve kırtasiye masraflarını karşılamaları için kart vereceğiz. Bütün muhtarlarımıza bilgisayar vereceğiz. Muhtarlarımıza ücretsiz ulaşım kartı vereceğiz. Muhtarlarımız için sosyal tesis yapacağız. Gençlik Parkı veya başka bir yerde olan tüm çalışanlarının büyükşehir belediyesinde görevli olduğu bir tesis yapacağız. Burada çay, kahve, yemek ikram edilecek.” dedi.

“BELEDİYE KAPISINDAN KİMSE ELİ BOŞ DÖNMEYECEK”

“Ankaralının bütçesini kuruşuna kadar Ankaralıya harcayacağız” diyen Altınok, Ankara için hazırladığı projeleri anlattı. Ankara’ya tüm hizmetlerin Keçiören Belediyesinde şu an olduğu gibi jet hızında verileceğini, kimsenin belediye kapısından eli boş dönmeyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx