Aziz Yıldırım yeni hücum hattını kurdu

Aziz Yıldırım’a ait Dearsan Tersanesi, Kazakistan’da savaş gemileri üretmek için tersane kurulmasına yönelik anlaşma imzaladı.

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a ait olan ve çok sayıda açık deniz karakol gemisi ve korvet üreten Dearsan Shipyard, 2023 yılında Nijerya Deniz Kuvvetleri’ne 2 adet karakol gemisi üretmesinin ardından şimdi de Kazakistan ile anlaşmaya vardı.

NİJERYA’DAN SONRA KAZAKİSTAN
Nijerya Deniz Kuvvetleri için üretilen Dearsan Açık Deniz Karakol Botu OPV 76’nın kendi sınıfı içerisinde üst düzey özelliklere sahip olması ve şirketin ortakları arasında Aziz Yıldırım’ın yer alması sosyal medyada büyük bir gündem olurken, şirket tarafından yapılan açıklama ile Kazakistan’da tersane kurulması için devlet yetkilileriyle anlaşmaya varıldığı belirtilmişti.

Şirket, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Savunma Sanayimizin faaliyet alanlarında ülkemizi yurtdışında çeşitli ülkelerde başarıyla temsil eden Dearsan, çalıştığı projelere bir yenisini daha ekledi. Dearsan olarak, Kazakistan Devlet Yetkilileri ile tersane yatırımı yapmak üzere bir sözleşme imzaladık. Söz konusu tersanenin, 2024 yılı başından itibaren gemi inşa faaliyetlerine başlaması öngörülmektedir. Söz konusu sözleşmenin tersanemize ve ülkemiz savunma sanayisine hayırlı olmasını dileriz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx