Bankalardan TROY yokuşu!

  • HABER7 / ÖZEL

İsrail menşeili ürünlere yapılan boykot, kredi kartı ve banka kartı gibi finansal kullanım araçlarını etkiledi. Teknolojisi Türkiye’de geliştirilen yerli kart TROY’a ilgi boykot kampanyasının da etkisiyle son dönemde hız kazandı. İsrail menşeli ürünlerin yanında Batılı ülkelerin en büyük para kaynaklarından biri olan ödeme sistemlerine yönelik boykot kampanyasına vatandaşlarla birlikte belediyeler ve kamu kurumları da katıldı. Ancak sosyal medyada yer alan iddialara göre TROY Kart’a geçmek isteyen vatandaşlara bazı bankalar çeşitli bahaneler sunarak zorluk çıkartıyor ve geçirmemek için bir nevi ‘çaba’ gösteriyor. Bazı bankalar ile ilgili bu konuda ciddi iddiaların yer aldığı şikayet sitelerinde birçok vatandaşın TROY Kart’a geçmek için başvurduğu banka temsilcisiyle problem yaşaması akıllarda soru işaretine yol açtı.

YÜZLERCE ŞİKAYET VAR

TROY Kart’a geçmek isteyen vatandaşlara bazı kurumsallaşmış bankaların ücret ve çeşitli bahaneler ile kart göndermemesi sosyal medyada tepki topladı. Adını “Türkiye`nin Ödeme Yöntemi”nden alan TROY Kart’a geçmek isteyen vatandaşlara bazı bankaların bahane cinsinden sorun çıkarması akıllara “geçirmemek için uğraşıyorlar” teorisini getirdi. Şikayet sitelerinde konuya ilişkin yer alan yüzlerce şikayet çözüm bekliyor.

“CAYDIRMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR!”

Sosyal medyada yer alan şikayetlerin bazılarında TROY ile anlaşma olmaması nedeniyle sorun yaşarken bazı iddialarda ise ek para taleplerinin olması tepkiye neden oldu. Şikayetlere göre bazı bankaların müşterileri vazgeçirmek için faizsiz nakit avans seçenekleri sunması dikkat çekti. Şikayet sitelerinde yer alan şikayetlerde en dikkat çekeni ise müşterinin talep etmediği halde başka bir kart gönderilmesi oldu. Sosyal medyada bu duruma “müşteriyi ilginç hatalar ile oyalıyorlar’ şeklinde yorumlandı.  

BANKALARDAN TROY YOKUŞU!

Şikayet sitelerinde yer alan bir başka şikayetlerde ise bankaların TROY Kart’ı ikinci bir kart seçeneği olarak sunmakta ısrarcı davranışları iddia edildi. Şikayetlere göre bankalar VISA ve MasterCard’ı iptal etmemeleri konusunda müşteriye ısrarcı şekilde baskı uyguluyor ve TROY Kart’ı ikinci seçenek olarak sunuyor.

VATANDAŞ KOLAY GEÇİŞ SAĞLAMAK İSTİYOR

Problem yaşayan birçok kişinin seslerini sosyal medyadan duyurması sonrası vatandaş TROY Kart geçişinde kolaylık sağlanması için çağrıda bulundu. TROY Kart geçişinde birçok zorlukla karşılaşan ve problemlerine çözüm bekleyen vatandaşlar da talep ettikleri geçiş ile ilgili kolaylık sağlanması için çözüm bulunmasını talep etti.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx