Barış Yarkadaş İmamoğlu’nun yaptıklarını anlatırken sinir küpüne döndü: Partiyi tahrip ediyor

Türkiye, 31 Mart Pazar günü Mahalli İdareler Seçimi için sandık başına gidecek. Seçimlere kısa bir süre kala siyasi partilerin aday belirleme çalışmaları da hız kazandı. CHP kanadı, ‘değişim’ söylemlerinin gölgesinde gittiği kurultay sonrasında Özgür Özel’in genel başkanlığa seçilmesinin ardından büyük krizlerle boğuşuyor.

‘Gölge başkan’ olduğu iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aday belirleme konusunda zıt düşen Özel’in, bir önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yardım istediği iddia edilmişti.

CHP yandaşı gazeteci Enver Aysever,

“Genel başkanım beni bu adamdan (Ekrem İmamoğlu) kurtarın”

dediğini öne sürdü. Aysever,

“İsterse bunu yalanlasınlar, ispatlarım”

restini çekti.

Barış Yarkadaş CHP’deki kaosu anlatırken sinir krizi geçirdi: İmamoğlu olmayan yetkisiyle partiyi tahrip ediyor

Yaşananların gölgesinde TV100 canlı yayınında CHP’deki kaosu değerlendiren CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, aday belirleme krizlerinin Ekrem İmamoğlu nedeniyle yaşandığını söyledi.

Oldukça sinirlenen Yarkadaş,

“İmamoğlu olmayan yetkisiyle partiyi tahrip ediyor. Çok acı bir gerçeği söyleyeyim. Bu bölünmüşlüğün, bu dışarıdan atamaların, bu keyfe atamaların, Ekrem Bey’in bürokratlarının her yere atanmasının sonucu örgütün enerjisini kırmaktır.”

diye konuştu.

“Ekrem Bey’i yüz kere uyardık, bin kere uyardık, on bin kere uyardık”

Yarkadaş açıklamasında şunları dile getirdi:

“Kardeşim, Ekrem İmamoğlu olmayan bir yetkisini kullanıyor ve partinin kurumsal kimliğini tahrip ediyor. Ben CHP’nin eski milletvekiliyim. CHP’nin de üyesiyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kimliğini, kurumsal kimliğini korumak benim en baştaki görevimdir. Korumadığım anda parti suçu işlerim zaten. Ben CHP iyi olsun tüzüğe göre yönetilsin. Kurumsal kimliği yıpranmasın. Verdiği sözleri tutsun. Verdiği sözleri tutarsa halkta inandırıcılığı olur diye konuşuyorum.

Ekrem Bey’i yüz kere uyardık. Bin kere uyardık. On bin kere uyardık. Partiyi tahrip etme dedik. Kurultayda taraf olma dedik. O zaman Çok acı bir gerçeği söyleyeyim. Bu bölünmüşlüğün, bu dışarıdan atamaların, bu keyfe atamaların, Ekrem Bey’in bürokratlarının her yere atanmasının sonucu örgütün enerjisini kırmaktır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx