Bilgisayar korsanları abarttı! Nükleer Araştırma Merkezi’ne sızdılar!

Kendilerini “eşcinsel tüylü bilgisayar korsanları” olarak ilan eden bir grup olan SiegedSec, saldırının sorumluluğunu üstlendi ve sosyal güvenlik numaraları, ev adresleri ve daha fazlası gibi hassas çalışan verilerine eriştiklerini iddia etti.

SiegedSec pazartesi günü sızıntıyı duyuran bir gönderide “INL ile bir anlaşma yapmaya hazırız. Eğer IR kedi kızları yaratmayı araştırırlarsa bu gönderiyi kaldırırız” diye yazdı.

Hacktivist grup SiegedSec geçen ay NATO’ya yüksek profilli bir saldırı gerçekleştirdi ve bu ülkelere insan haklarına yönelik saldırılarına misilleme olarak iç belgeleri sızdırdı. Grup, bu yılın başlarında trans karşıtı yasaları geçiren eyalet hükümetlerini hedef almak gibi siyasi nedenlerle sıklıkla hükümete ve bağlı kuruluşlara saldırıyor.

Bilgisayar korsanları abarttı! Nükleer Araştırma Merkezi’ne sızdılar!

Bir sözcü çarşamba günü Engadget’e yapılan ihlali doğruladı. “20 Kasım Pazartesi günü Idaho Ulusal Laboratuvarı, INL bulut İnsan Kaynakları hizmetlerini destekleyen laboratuvar dışındaki federal onaylı bir satıcı sisteminde siber güvenlik veri ihlalinin hedefi olduğunu belirledi. INL, çalışan verilerini korumak için derhal harekete geçti.” Laboratuvar, ihlalin nasıl ele alınacağını belirlerken nasıl ilerleneceği konusunda yardım almak için yetkililere ulaştığını söyledi.

INL, sürdürülebilir enerji gibi diğer projelerin yanı sıra nükleer reaktörleri araştıran bir Enerji Bakanlığı üyesi olarak çalışıyor ve 5.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx