Böbreklerdeki Taşı, Kumu Temizler! Ezdikten Sonra Suya veya Zeytinyağına Karıştıranlar Bu Dertlerinden Kurtuluyor

Halk arasında süpürge otu, böbrek taşı düşürmek için kullanılan geleneksel bir bitkisel ilaçtır. Süpürge otu, diüretik etkisi sayesinde idrar miktarını artırarak böbreklerde biriken taşların daha kolay atılmasını sağlar. Ayrıca, süpürge otunun idrardaki asit seviyesini düşürdüğü ve bu sayede taş oluşumunu önlemeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Yapılan bazı araştırmalarda, süpürge otunun böbrek taşı boyutunu düşürdüğü ve ağrıyı azalttığı gösterilmiştir.

DOZU ÖNEMLİ

Süpürge otunun böbrek taşı düşürmek için kullanılmasının bazı riskleri de vardır. Süpürge otu, yüksek dozlarda alındığında mide bulantısı, kusma, ishal ve baş dönmesi gibi yan etkilere neden olabilir. Ayrıca, süpürge otunun kanın pıhtılaşmasını önleyici etkisi nedeniyle, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin dikkatli kullanması gerekir.

Süpürge otunu böbrek taşı düşürmek için kullanmak isteyen kişilerin, öncelikle bir doktora danışmaları ve doktorun tavsiyelerine uymaları önemlidir.

Süpürge otunun böbrek taşı düşürmek için kullanılmasının yanı sıra, böbrek taşı oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için yapılabilecek diğer şeyler şunlardır:

  • Bol su içmek
  • Düzenli egzersiz yapmak
  • Sağlıklı bir diyetle yaşamı sürdürmek
  • Fazla kilo problemlerinde kilo vermek
  • Aşırı kafein, alkol ve şeker tüketiminden kaçınmak

SÜPÜRGE OTU NASIL KULLANILIR?

Süpürge otu tohumunu ezip suyla karıştırarak tüketebilirsiniz. Örneğin kurdeşen sorunu için sabah ve akşam birer bardak suya bir çay kaşığı tohum ezmesi atarak içebilirsiniz. Süper otu tohumunu yine ezip zeytinyağı ile karıştırarak süpürge otu kürü kullanabilirsiniz. Sıcak suya karıştırarak çay olarak tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx