İçinde gece kulübü bile vardı! Venezuela hükümeti, yıllardır çete kontrolündeki hapishaneyi geri aldı

Venezuela‘da hükümet, ülkenin en büyük cezaevini kontrol altına alabilmek için büyük bir operasyon düzenledi. Yıllardır Tren de Aragua adlı suç şebekesi tarafından yönetilen cezaevi, turistik bir tesise dönüşmüştü. Operasyon sonucunda 6 bin tutuklu ve hükümlü başka cezaevlerine nakledilecek.

11 BİN ASKER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Venezuela basınındaki haberlere göre, ülkedeki en büyük hapishanelerden biri olan Tocoron Hapishanesi için hükümet harekete geçti. Yıllardır ülkedeki en büyük çetelerden “Tren de Aragua” isimli çetenin kontrolünde bulunan hapishanenin geri alınması için 11 bin asker bölgeye sevk edildi. Yetkililer, kontrolü geri alınan hapishanedeki 6 bin mahkumun diğer hapishanelere gönderileceğini belirtti.

YETKİLİLER TEBRİK ALDI

Venezuela İçişleri Bakanlığının resmi X hesabından yapılan açıklamada, hapishanenin kontrolünün tekrar alınmasında rol oynayan herkes tebrik edildi.

HAVUZ, GECE KULÜBÜ, MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ

Tren de Aragua çetesinin elebaşı Hector Guerrero Flores, hapishanede 17 yıllık cezasını çekiyordu. Tocoron Hapishanesi’ndeki mahkumları yıllardır bina içindeki bölümlerde özgürce dolaşabiliyor, yasa dışı olarak yaptırdıkları havuz, gece kulübü, mini hayvanat bahçesi gibi alanlarda vakit geçiriyorlardı.

Kaynak: AA / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx