KADEM Davası Sonuçlandı! Abdurrahman Dilipak 42 Bin Lira Adli Para Cezası Aldı!

Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ın bir yazısında Kadın ve Demokrasi Derneği hakkında yaptığı açıklamalar hakkında dava açılmıştı. Hakaret içerikli kelimeler iddiasıyla yargılanan Dilipak hakkında 42 bin lira adli para cezası uygulanması kararı verildi.

Aykırı fikirleri ile sık sık gündeme gelen Abdurrahman Dilipak, 27 Temmuz 2020’de yazdığı bir köşe yazısında tartışma konusu olan ifadelerde bulunmuştu.

Dilipak “Ak Parti’nin Papatyaları” başlıklı yazısında Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) hakkında hakaret içerikli kelimeler kullandığı iddiasıyla mahkemeye verilmişti.

Abdurrahman Dilipak bu dava hakkında, “Tamamen bir iletişim kazası neticesinde yazının davaya konu edildiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

KADEM hakkındaki yazısı dolayısıyla ‘hakaret’ suçundan 4 yıl hapis istemiyle yargılandı. Dilipak duruşmada kendini, “KADEM’e yönelik bir hakaret suçu olduğunu düşünmüyorum. Adalet istiyorum.”şeklinde savundu.

Küçükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi ‘hakaret’ suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle Abdurrahman Dilipak’a 42 bin Türk Lirası Adli Para Cezası kararı verdi. Şikayetini çeken üç mağdur için ise davanın düşmesi kararına varıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx