Kritik Temasta Gergin Anlar! Erdoğan Alman Muhabiri Tersledi: ‘Bizi Tehdit Etmeyin!’

GAZETECİYE TEPKİ: BİZİ BUNUNLA TEHDİT ETMEYİN

İki liderin yaptığı açıklamanın ardından soru-cevap kısmına geçildi.

Bu kısımda Erdoğan, Türkiye’nin yürüttüğü dış politika hakkındaki eleştirileri aktarıp, Hamas ile ilgili soru soran bir gazeteciye tepki gösterdi:

– “NATO’nun önde gelen ülkelerinden bir tanesi, ilk 5’in içinde yer alan ülkeyiz. Türkiye, NATO’da sıradan bir ülke değil. Şu anda NATO’nun içinde düşüncesi, kanaati, ne olursa olsun… Rusya-Ukrayna arasında herkes kimin yanında yer alıyor? Ukrayna. Türkiye olarak biz iki ülke ile de görüşüyoruz. Aralarında herhangi bir ayrım yapmıyoruz. Ama 33 milyon ton tahıl koridorundan bütün tahılı Avrupa’ya, Afrika’ya götüren biz olduk.

– Bak ben sana yüzlerce demiyorum… Binlerce Filistinliyi şu anda İsrail öldürdü. Hastaneleri yok etti. İbadethaneleri vuruyor, kiliseleri vuruyor. Sen bir Hristiyan olarak bu kiliselerin vurulmasından rahatsız olmuyor musun? Bunlara karşı niye bir tavır koymuyorsunuz? Bizim için bu noktada bölgede Musevi, Hristiyan, Müslüman… Bu ayrımın olmaması gerekiyor. Anti-semitizm mücadelesi veren olduysa bu mücadeleyi ilk veren lider ben oldum. Şu anda bakın Almanya İsrail’e şu kadar maddi destek verdiğinden bahsediyor.

– Bir basın mensubu olarak bizi bununla tehdit etmeyin. Öyle soru sorun ki vicdani ve insani olsun ki biz cevapları öyle verelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx