Osman Aşkın Bak: Gençlerimize, iş adamlarımıza, potansiyelimize güveniyoruz

AA

Osman Aşkın Bak, MÜSİAD’ın düzenlediği Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi’nin (UGİK) açılışına katıldı.

Bak, yaptığı konuşmada katılımcılara yönelik olarak insana, gençlere, okuyan çocuklara yatırım yapmalarını öğütledi.

Gençlere ve genç iş adamlarına güvendiğini söyleyen Bakan Bak, şöyle konuştu:

Bu vizyon için teşekkür ediyoruz. Türkiye, ikinci yüzyılında, ‘Türkiye Yüzyılı’nda önemli adımlar atacak. Gençlerimize, iş adamlarımıza, potansiyelimize güveniyoruz. Güçlü bir Türkiye geliyor.

“Aile ve gençlik fonu kuruldu”

Yurt dışında eğitim aldığı dönemde hem okuduğunu hem çalıştığını anlatarak anılarını genç katılımcılarla paylaşan Bak, Türkiye’den aldığı bursların yurt dışındaki eğitiminde çok önemli yer tuttuğunu aktararak şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanımız önderliğinde girişimci gençlere destek olmak için aile ve gençlik fonu kuruldu. Oradan gençlerimizin girişimciliklerini desteklemek için çalışmalar yapılacak. Gençlik merkezlerimizde yaptığımız teknoloji atölyeleri var. Orada fırsatları takip eden gençlerimiz yetişiyor. Ben yurt dışından döndüğümde yapay zekayı konuşuyorduk. Şimdi pek çok yenilik var. Ben sizlere, genç MÜSİAD’cılara, iş adamlarına özellikle bir şey söylemek istiyorum; insana, gençlere, okuyan çocuklara yatırım yapın, mühendislere, üniversitedeki pırıl pırıl gençlere, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapın.

“Örneklerden biri benim”

İşte örneklerden biri benim. Bana burs veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu ülkede güzel şeyler oluyor. Türkiye Yüzyılı’nda güzel şeyler olmaya devam edecek. Cumhurbaşkanımız önderliğinde büyümeye devam edeceğiz, Güçlü Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. Genç insanlarımıza güveniyoruz.

“Sporda önemli yatırımlar yapıldı”

Sporda önemli yatırımlar yapıldığına da değinen Bakan Bak, şöyle konuştu:

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye olacak. Bekle bizi Almanya diyoruz. Sporda da büyük gelişmeler, spor tesislerine yapılan yatırımlar var. Güçlü bir Türkiye var. İnanıyoruz, gençlerimize güveniyoruz. Enerji çok çok önemli. Lütfen enerjinizi paylaşın. Gençlere yol verin, burs verin. Yollarını açın.

“Gazze’deki soykırımı kınıyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, konuşmasının sonunda, Gazze’de yaşananlara da değinerek şöyle konuştu:

Çocuklar uyurken sessiz olunur, çocuklar ölürken ses çıkarmamız lazım. Bu noktada MÜSİAD’a, Türkiye’ye, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Gazze’deki soykırımı kınıyoruz. Dava için, Kudüs için mücadeleye devam. İyi ki varsın MÜSİAD, iyi ki varsın Türkiye.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx