Skyrim’de kaçırılan görevler: “Bunu bir on yıl boyunca bilmiyordum”

Skyrim, sıra dışı oynanış süresiyle ün kazandı. Her yıl milyonlarca kopya satan ve neredeyse tüm bilgisayar türlerine uyum sağlayan bu oyun, Bethesda’nın RPG dünyasında eşsiz bir yere sahip. Ancak, oyunun bu kadar uzun süre popüler kalmasına rağmen, hâlâ her şeyini görmekte zorlanan deneyimli oyuncular var.

Skyrim’in subreddit’inde uzun süreli oyuncular, gözden kaçan görevleri tartıştı. “Hangi görevler o kadar gizli veya belirsiz ki neredeyse hiç kimse tamamlayamadı?” diye sordular. Skyrim’de tamamladığınız görevlerin yüzdesini gösteren bir iç oyun sayacı olmadığı için oyunda 270’den fazla benzersiz görev var. Bunların her birini doğal yollarla tamamlamak neredeyse imkansız.

Subreddit’te tartışılan zor bulunan görevlerden biri, oyuncuların Doğu İmparatorluğu Ticaret Şirketi’ne yardım ettiği Rise in the East görevi. Bir oyuncu, bu görevin varlığını tam on yıl boyunca bilmediğini söyledi – “Bu, görevin ne kadar etkileyici olduğunu düşündüğünüzde inanılmaz.” Birçok diğer oyuncu da Haafingar’daki iskelelerdeki bir muhafızla karşılaşana kadar bu görevden habersizdi.

Skyrim’de kaçırılan görevler: “Bunu bir on yıl boyunca bilmiyordum”

Bir diğer zor bulunan görev ise eşinizin fidye için kaçırıldığı Kidnapped For Ransom görevi. Bazı oyuncular, oyunlarındaki kaçırılma olaylarının sıklığından neredeyse rahatsız olmuş gibiydiler: “Postacı bana o kadar çok fidye notu getirdi ki, karımı bulmak için doğru notu bulamadım.” Ancak Redditor mrhonist, 2000 saatlik oynama süresinde bu görevle sadece dört kez karşılaştığını ve her seferinde farklı varyasyonlarla, özellikle vampirlerle karşılaştığını iddia ediyor.

Birçok oyuncunun kaçırdığı son görev, özellikle okçular için bulunması gereken Falkreath bölgesindeki Angi’nin Kampı. “Oyundaki en iyi el yapımı anlardan biri” olarak tanımlanan bu görev, karakterinizin okçuluk eğitimi almasını ve ileri seviyelerde menzilli becerilerinizi hızla geliştirmenizi sağlıyor.

Bu gizli görevler, daha fazla tuhaf macera arzulayanlar için Skyrim modlarıyla çoğaltılabilir. Mod yapımcıları, 12 yaşındaki oyun için hâlâ büyük bir adanmışlık gösteriyor. Hatta bir çok oyuncu mod yapımcısı, Starfield üzerindeki çalışmalarını bırakıp Skyrim’e geri döndü.

Skyrim’in büyü sistemi, The Elder Scrolls 6‘da da devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx