Lüks Hayatıyla Dikkat Çeken Şulemsi’nin Avukatı Mal Varlığıyla İlgili İddialar Hakkında Açıklama Yaptı!

Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gözaltına alınıp ardından tutuklanmasıyla birlikte gözler diğer sosyal medya fenomenlerine çevrilmişti. Kısa sürede lüks bir hayat yaşamaya başlayan ‘Şulemsi’ Şule Kayatürk ve eşi de mal varlıklarıyla çok konuşulmuş ve hakkında pek çok iddia ortaya atılmıştı.

Şule Kayatürk’ün avukatı tüm bu iddialarla ilgili bir açıklama yayınladı.

Dilan-Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından kısa sürede lüks bir hayat yaşamaya başlayan bazı fenomenlerin gelirlerinin MASAK tarafından araştırılması talep edilmişti.

Özlem-Tayyar Öz çifti ilk adı geçenlerden olurken, iddiaların ortaya atılmasıyla birçok fenomen sosyal medya hesabını gizlemeye başladı.

Gündem bu iddialarla yoğunken gözler bu kez de Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk adlı sosyal medya fenomenine çevrildi.

Daha önce çalışanlarına çeyrek altın dağıttığı videoyla gündem olan Şulemsi’nin 26 yaşında olmasına rağmen sahip olduğu mal varlığı çok konuşulmuştu.

16 villa, 28 daire, 1 helikopter, 173 iş yeri sahibi olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı.

Hatta Özgür Demirtaş da bu kadar mal varlığıyla Şulemsi’nin vermesi gereken vergi miktarını hesaplamıştı.

Tüm bu iddialar ve iddiaları reddetmeler sürerken Şule Kayatürk, avukatı aracılığıyla bir açıklama yayınlayarak Atılan tweetler, gelen yorum ve mesajlar da dahil olmak üzere, haksız yere uğradığım maddi ve manevi rahatsızlığın hesabını hukuksal boyutta arayacağız.” dedi.

Yayınlanan açıklamada tüm bu iddiaların yalan olduğu, Şule Kayatürk’ün sosyal medya fenomeni olup yalnızca 1 yıldır güzellik merkezleri olan bir tacir olduğu beyan ediliyor.

Şulemsi ve şirketleri hakkında adli ve mali makamlarca başlatılan veya devam eden hiçbir soruşturma ve kovuşturma dosyası bulunmadığı da belirtiliyor.

Yayınlanan metinde Şule Kayatürk ve eşi Yasin Türk’ün tek ortak noktalarının her ikisinin de sosyal medya fenomeni olması ve güzellik merkezi işletmeleri olduğu üzerinde durulmuş.

Tüm bu iddiaları ortaya atanlar hakkında hukuki işlem başlatacaklarının da altını çizmişler.

Bakalım bu konuda başka hangi gelişmelerle karşılaşacağız? İddiaların ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış belli ki zaman gösterecek.

Takipte kalacağız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx