Şefkat Yuvası’ndan SÖZCÜ’ye plaket

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olarak 1863 yılında faaliyete geçen Darüşşafaka Cemiyeti, annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlayıp onları hayata ayakları yere sağlam basan bireyler olarak yetiştiriyor. Bağışçıları arasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın da yer aldığı eğitim ve şefkat yuvası Darüşşafaka, SÖZCÜ Gazetesi’ne eğitime desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Gazetemizin 2018’de bir ilke imza atarak ‘Acılar Paylaştıkça Hafifler’ sloganıyla başlattığı kampanya ile vefat ilanları gelirlerinin bir bölümünü 5 yıldır vakıf ve derneklere bağışlıyor. Bağış yapılan kurumlar arasında yer alan Darüşşafaka Cemiyeti, gazetemize eğitime sağladığı destekten dolayı plaket verdi. Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Suat Çetin’in takdim ettiği plaketi gazetemizin Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz adına Yazı İşleri Müdürümüz Kenan Kurtkaya aldı. Törende Darüşşafaka Genel Sekreter Yardımcısı Nilgün Eken ve Kurumsal İletişim Müdürü Lale İlalan ile muhabirimiz Hande Zeyrek de hazır bulundu.

GURUR VESİLESİ

Yazı İşleri Müdürümüz Kenan Kurtkaya, törende takdirlerinden dolayı Darüşşafaka Cemiyeti’ne teşekkür ederek şunları söyledi: “Gazetemizin sahibi Burak Akbay’ın kararıyla hayata geçirdiğimiz ‘Acılar Paylaştıkça Hafifler’ projesinin, toplumsal dayanışmaya katkı sağladığını görmek tüm SÖZCÜ çalışanları için gurur vesilesi olmuştur. Bu katkının 160 yıllık köklü bir kurum olan Darüşşafaka tarafından takdir edilmesi de bizim için bir onurdur. Bu plaket aynı zamanda, kaynağı SÖZCÜ okurları olan yardımların, en doğru adreslere ve gerçek ihtiyaç sahiplerine aktarıldığının bir belgesidir. Kadirşinaslığınız için Genel Yayın Yönetmenim Metin Yılmaz ve tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Suat Çetin ise yardımseverlerin katkılarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya dayanan 160 yıllık geleneği devam ettirmek için çalıştıklarını belirtti ve SÖZCÜ’nün katkılarını değerli bulduklarını söyledi. Çetin, “Türkiye’nin aydınlık yarınları için Darüşşafakalı öğrencilerin nitelikli eğitimlerini destekleyen Estetik Yayıncılık AŞ’ye teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx