Teknopark İstanbul’da girişimciler ile yatırımcılar buluştu

Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Cube Beyoğlu Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, girişimciler yatırımcılara projelerini sundu.

Derin teknoloji girişimcileri, AR-GE mühendisleri, kurumsal şirketler ve üniversitelere ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul, Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile hem girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine destek veriyor hem de sermaye desteği bulmaları için girişimciler ve yatırımcılar arasında köprü görevi görüyor.

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile düzenlenen Açık Kapı Etkinliği, girişimcilerin yenilikçi projelerini tanıttığı ve yatırımcılarla buluştuğu teknoloji ekosisteminin büyümesi ve yeni fikirlerin geliştirilmesi için önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Teknopark İstanbul’un Türkiye’nin kendi tematik alanında ilk uydu kuluçka merkezi olan Cube Beyoğlu’nda 12’ncisi düzenlenen etkinliğin odağında görsel ve sanatsal teknolojiler vardı.

2022 yılından bu yana düzenli şekilde farklı tematik alanlarda 12 kez gerçekleştirilen Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma etkinliklerinde 1400’den fazla katılımcı yer aldı.

100’den fazla girişimci sunumu ile yenilikçi projelerin geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına imkan sağladı.

Açık Kapı Etkinliğinin 13’üncüsü ise Mikromobilite ve Elektrikli Araçlar odağında olacak.

‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliğinde projelerini sergileyen Teknopark İstanbul girişimleri şunlar:

Base Bros: Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR), Karma Gerçeklik (MR) ve 3D Teknolojileri üzerine projeler geliştirmektedir.

Gazulive: Türkiye’nin ilk Canlı yayın platformu olup seviyeli sohbetlerin ve arkadaşlıkların kurulduğu sosyal medya uygulamasıdır.

Misclick Games: Pazar standartlarını yeniden yazmayı vizyon edinmiş, (PC/konsol) üzerine video oyunlar geliştirmektedir.

Orbina.ai: Kelimelerle ifade edilen fikirleri gerçekçi görüntülere ve sanatsal içeriklere dönüştüren ve oluşturulan içerikleri sosyal medya taslağına giydirdikten sonra kullanıcılar adına otomatik olarak paylaşan bir yapay zeka ajansıdır.

Scalar Vision: 3D ve AR/VR teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir.

toruk MAGIC™ Deep Tech: Maliyetlerinizi düşürürken, kazancınızı artıran butik dijital pazarlama yöntemi MAGIC™ ‘in keşif veridir. İnovatif ve progresif, derin teknoloji içeren kiralanabilir yazılım ürünleri geliştirmektedir.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx