Instagram okundu bilgilerini kapatma seçeneğini test etmeye başladı

Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve Instagram başkanı Adam Mosseri, güncellemeyi Instagram Yayın kanallarında duyurdu.

Mosseri ayrıca özelliğin nasıl çalışacağına dair bir görsel de paylaştı. Bu seçenek, sohbetin içinden kişinin adına tıklanarak erişilebilen Gizlilik ve Güvenlik sekmesi altında yer alacak. Oradan “Etkinliğinizi kimler görebilir?” adlı bir bölüm görünecek. Yanındaki düğmeyi değiştirmeniz yeterli olacak ve seçim o kişiden gelen tüm diğer mesajlara uygulanacak. Ancak, kaybolma modunda gönderilen tüm iletilerde yine de okundu bilgisi bulunacak.

Instagram okundu bilgilerini kapatma seçeneğini test etmeye başladı

Videolu bir mesajı açtığınızda hemen dinleyemiyorsanız veya o anda yanıt vermek istemiyorsanız, okundu bilgilerini gizlemenin faydalı olabileceği birçok durum var. Ancak Mosseri seçeneğin ne zaman herkese sunulacağını ve hatta onu tam olarak nasıl test ettiklerini açıklamadı. Ayrıca, her kişi için ayrı olarak bu özelliği kapatmanız gerekip gerekmeyeceği veya sonuçta kapsayıcı bir seçeneğin bulunup bulunmayacağı da belli değil.

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, 2014’ten bu yana kullanıcıların okundu bilgilerini gizlemelerine izin veriyor ancak Instagram gibi Messenger da bir mesaj görüntülendiğinde otomatik olarak göstermeye devam ediyor. Belki bir gün tüm Meta platformları mesajların gizlice kontrol edilmesine izin verir ancak o zamana kadar Instagram testinin nasıl gittiğini bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx